Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - Grupa II 2020

07-13.01.2020.

Rozpoczęłyśmy zajęcia z kolejnymi grupami rodziców i nauczycieli. Na nasze warsztaty zgłosiły się w większości osoby zachęcone przez tych, którym spotkania z nami, poprzez dyskusję i autorefleksję, konfrontację tego, co wiemy, z najnowszą, popartą badaniami naukowymi wiedzą o rozwoju człowieka, pomogły stopniowo zmieniać sposób patrzenia na relację z dzieckiem. W konsekwencji pomogły też sukcesywnie zmieniać swoje schematyczne, wynikające z głęboko zakorzenionych przekonań i poglądów na wychowanie, reakcje i zachowania wobec dzieci i młodzieży. Dwie grupy mieszkańców Świdnicy rozpoczęły spotkania w budynku USC przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy, natomiast grupa mieszkańców gminy świdnickiej - w Urzędzie Gminy Świdnica.

Wszyscy przypisują rodzicom winę za problemy, jakie przeżywa młodzież, a także i za te, jakie młodzież stwarza dorosłemu społeczeństwu. Rodzice są wszystkiemu winni – skarżą się psychologowie po lekturze budzących niepokój statystyk wykazujących stale narastającą liczbę dziewcząt i chłopców-ujawniających ciężkie zaburzenia emocjonalne i niewydolnych życiowo albo dokonujących samobójstw. Politycy i pracownicy wymiaru sprawiedliwości także obwiniają rodziców (…) A gdy dzieci mają niepowodzenia szkolne albo stają się (…) wagarowiczami, nauczyciele i administracja szkolna twierdzą, że winę za te zjawiska też ponoszą rodzice. A kto pomaga rodzicom? Co robi się, by wspomóc rodziców w ich staraniach wychowawczych dla uzyskania prawidłowego procesu rozwoju ich dzieci? Gdzie mogą dowiedzieć się, jakie i kiedy popełniają błędy i jak ich uniknąć, względnie, jak należałoby postępować właściwie?

Dr Thomas Gordon „ Wychowanie bez porażek”

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej