Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

1-5.10.2018

Rozpoczęła się jesienna edycja zajęć warsztatowych dla mieszkańców Świdnicy w ramach programu Szkoły dla rodziców i wychowawców. Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach 10-15 osobowych: część I Budowanie relacji dorosły-dziecko, część II Rodzeństwo bez rywalizacji, część III Jak rozmawiać z nastolatkami, finansowane są przez budżet Miasta Świdnica

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego.

W ramach Świdnickiego Tygodnia Bliskości organizowanego przez Stowarzyszenie Mamy co kochamy spotkałyśmy się z grupą rodziców, którzy chcieli zapoznać się z ideą programu Szkoły dla rodziców i wychowawców oraz poczuć atmosferę naszych warsztatów. Uczestnicy spotkania zadeklarowali udział w kolejnej, zimowej edycji.

Sposób, w jaki postrzegamy swoje role jako rodziców, ma silny związek z tym, co myślimy o dzieciństwie i tym, co dzieci mogą i nie mogą zrobić bez naszego wsparcia. Nasze role są również kształtowane przez kulturowe wartości i przekonania. Można by pomyśleć, że to, jak postrzegamy różne kwestie w naszych kulturach, jest oczywistym przejawem zdrowego rozsądku. Jednak w rodzicielstwie, podobnie jak w innych dziedzinach naszego życia, często tak nie jest.

Ken Robinson

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

13 - 15.12.2021

Kolejna edycja spotkań dla rodziców w Urzędzie Miasta w Świdnicy za nami. Dziękujemy Wam za otwartość na nową wiedzę, za chęć przemyślenia własnej postawy wobec dzieci, zarówno przedszkolaków jak i nastolatków, za gotowość do wprowadzania zmian „tu i teraz”.

Czytaj więcej
Strzegom 2021, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27.07.2021

Zakończyłyśmy warsztaty dla grupy rodziców ze Strzegomia.
Dziękujemy za aktywny udział w naszych cotygodniowych spotkaniach, za gotowość do autorefleksji, otwartość na inny sposób myślenia o relacjach z dzieckiem, zarówno z przedszkolakiem jak i z nastolatkiem.

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

15.09.2020

Zakończyłyśmy spotkania z grupą rodziców w Strzegomiu. Jednocześnie od pięciu tygodni spotykamy się z grupą rodziców świdnickich w Urzędzie Miejskim.

Czytaj więcej