Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

11-12.07.2022

W dniach 11-12.07.2022 rozpoczniemy spotkania z dwiema grupami rodziców - zamieszkałych na terenie Powiatu Świdnickiego oraz wiejskiej Gminy Świdnica. Cieszymy się, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz Urząd Gminy Świdnica zainteresowały się organizacją naszych warsztatów. Prowadząc systematycznie od 2010 roku warsztaty dla mieszkańców Świdnicy, organizowane i finansowane przez Gminę Miasto Świdnica, bardzo często musiałyśmy odmawiać udziału w warsztatach rodzicom chętnym do zgłębiania relacji dorosły-dziecko, którzy nie byli mieszkańcami Świdnicy. I tylko ze względu na brak czasu, odmówiłyśmy też w tym roku prowadzenia warsztatów w OPS w Strzegomiu, chociaż bardzo ciepło wspominamy wakacyjne spotkania z rodzicami ze Strzegomia w latach 2020-2021.

„Z nauki psychologii wynika, że całkowitą odpowiedzialność za stworzenie określonego etosu czy atmosfery w rodzinie ponoszą osoby dorosłe. Nie mogę scedować tego obowiązku na dzieci ani się z nim podzielić, gdyż dzieci nie mogą go przejąć. Jest to zadanie wyłącznie dla dorosłych.” - Jesper Juul, Twoje kompetentne dziecko

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

19-20.09.2022

Po raz pierwszy spotkałyśmy się w Urzędzie Miasta Świdnica z dwoma kolejnymi grupami rodziców.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

12-13.09.2022

Zakończyłyśmy warsztaty dla kolejnych dwóch grup rodziców, zorganizowane i sfinansowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz Urząd Gminy Świdnica.

Czytaj więcej
Rodzeństwo bez rywalizacji

30.05.2022

Zakończyłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami – cz. II Rodzeństwo bez rywalizacji. W trakcie warsztatów poruszane były też problemy dotyczące nastolatków.

Czytaj więcej