Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Strzegom

14.07.2020

Rozpoczęłyśmy warsztaty dla 16-osobowej grupy rodziców-tym razem w Gminie Strzegom. Uczestnicy zajęć w ciągu 10-u 3-godzinnych spotkań (raz w tygodniu) będą spotykać się, aby zgłębiać problemy dotyczące budowania pozytywnych, wspierających rozwój dziecka relacji. Poprzez dyskusję, wymianę doświadczeń, ćwiczenia indywidualne i pracę w małych zespołach będą mieć możliwość autorefleksji, zastanowienia się nad tym, co warto zmienić w podejściu zarówno do małych dzieci jak i nastolatków, aby pomóc im w ich trudnościach.

W miesiącu marcu br. zakończyłyśmy edycję zimową naszych warsztatów dla dwóch grup Świdniczan w budynku USC przy UM w Świdnicy oraz dla grupy mieszkańców Gminy Świdnica w Urzędzie Gminy.

Rodzice, którzy zmuszali dziecko do długich ćwiczeń związanych z pisaniem liter i szlaczków, muszą poradzić sobie z tym, że mogli wtedy zaufać dziecku, które pokazywało, że boli je ręka i musi odpocząć. Rodzice, którzy odsyłali dziecko do drugiego pokoju, potrzebują poradzić sobie z tym, że teraz, kilka lat później, ich dziecko nie radzi sobie z emocjami i nie chce rozmawiać o tym, co jest dla niego trudne. Rodzice, którzy chwalili dziecko, opowiadając mu bez przerwy, jakie jest mądre, wspaniałe, najlepsze, potrzebują poradzić sobie z tym, że lęk dziecka przed porażką i unikanie podejmowania nowych wyzwań może być związany z ich wcześniejszym reagowaniem na jego sukcesy. - Agnieszka Stein, Dziecko z bliska

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej