Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

MAMY CO KOCHAMY

2–6.10.2017 r. W Świdnicy rozpoczęła się kolejna, jesienna edycja SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW.

W ciągu 10 spotkań 1 raz w tygodniu przez 3 godziny rodzice będą spotykać się, aby zgłębiać podstawy budowania relacji zarówno z małym dzieckiem jak i nastolatkiem.

„Wyjście poza swój punkt widzenia jest jednym  z podstawowych warunków dobrego porozumienia z innymi ludźmi. Rodzicom potrzebna jest ta umiejętność w stopniu mistrzowskim.” - Agnieszka  Stein – psycholog dziecięcy.           

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Zajęcia odbywać się będą w Świdnicy, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, przy ul. Długiej 33. Finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica - wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy.

Natomiast rodzice spoza Świdnicy (Świebodzice, Strzegom, Jaworzyna Śl., Żarów) rozpoczęli zajęcia w dwóch grupach: „Budowanie relacji dorosły – dziecko” oraz „Rodzeństwo bez rywalizacji” w ZESPOLE PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH w Świdnicy, przy ul. Pionierów 14.  

http://poradnia.swidnica.pl/poradnia/news/szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/ 

Dla osób, które chciały zapoznać się z ideą Szkoły dla rodziców i wychowawców, przeprowadziłyśmy 3.10.2017 r. warsztaty pod hasłem Granice w relacji dorosły-dziecko w ramach III Tygodnia Bliskości organizowanego przez stowarzyszenie MAMY CO KOCHAMY. 

„Granic nie trzeba dziecku wyznaczać, one po prostu są! Najważniejsze, byśmy znali własne granice. Niestety, wielu z nas nie za dobrze sobie z tym radzi. Nasze dzieci są wtedy zagubione i nie czują się z nami bezpiecznie”. - Agnieszka Stein

Przeczytaj również

Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy”

22-23.012024

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczynamy spotkania z kolejnymi grupami rodzicó

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

4-6.12.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 zakończyłyśmy cykl spotkań z rodzicami, mieszkańcami Świdnic

Czytaj więcej
Świdnica przeciw przemocy

25-27.09.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczęłyśmy spotkania z kolejnymi grupami rodziców, z któr

Czytaj więcej