Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

MAMY CO KOCHAMY

2–6.10.2017 r. W Świdnicy rozpoczęła się kolejna, jesienna edycja SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW.

W ciągu 10 spotkań 1 raz w tygodniu przez 3 godziny rodzice będą spotykać się, aby zgłębiać podstawy budowania relacji zarówno z małym dzieckiem jak i nastolatkiem.

„Wyjście poza swój punkt widzenia jest jednym  z podstawowych warunków dobrego porozumienia z innymi ludźmi. Rodzicom potrzebna jest ta umiejętność w stopniu mistrzowskim.” - Agnieszka  Stein – psycholog dziecięcy.           

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Zajęcia odbywać się będą w Świdnicy, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, przy ul. Długiej 33. Finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica - wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy.

Natomiast rodzice spoza Świdnicy (Świebodzice, Strzegom, Jaworzyna Śl., Żarów) rozpoczęli zajęcia w dwóch grupach: „Budowanie relacji dorosły – dziecko” oraz „Rodzeństwo bez rywalizacji” w ZESPOLE PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH w Świdnicy, przy ul. Pionierów 14.  

http://poradnia.swidnica.pl/poradnia/news/szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/ 

Dla osób, które chciały zapoznać się z ideą Szkoły dla rodziców i wychowawców, przeprowadziłyśmy 3.10.2017 r. warsztaty pod hasłem Granice w relacji dorosły-dziecko w ramach III Tygodnia Bliskości organizowanego przez stowarzyszenie MAMY CO KOCHAMY. 

„Granic nie trzeba dziecku wyznaczać, one po prostu są! Najważniejsze, byśmy znali własne granice. Niestety, wielu z nas nie za dobrze sobie z tym radzi. Nasze dzieci są wtedy zagubione i nie czują się z nami bezpiecznie”. - Agnieszka Stein

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej