Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Świdnica przeciw przemocy

25-27.09.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczęłyśmy spotkania z kolejnymi grupami rodziców, z którymi wspólnie będziemy analizować zagadnienia związane z konfliktami pomiędzy rodzeństwem oraz problemy wieku dorastania. Uczestnicy warsztatów już wcześniej spotykali się z nami, aby zgłębiać podstawy budowania relacji dorosły-dziecko.

Przez kolejne tygodnie będziemy też spotykać się z grupą rodziców, którą zorganizowało i finansuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.  Poddamy refleksji nasze nawykowe, wynikające z ugruntowanych przekonań reakcje na problemy, z którymi borykają się dzieci i młodzież. Przyjrzymy się stereotypowym postawom nas dorosłych - rodziców, wychowawców i nauczycieli Skonfrontujemy je z najnowszą wiedzą o rozwoju człowieka i zastanowimy się, jak doskonalić relację z dzieckiem, aby efektywniej wspierać jego dojrzewanie.

„Metod wychowawczych jest wiele i niejednokrotnie budzą kontrowersje. Przyjrzymy się bliżej zarówno tym, które stosowano przed kilkudziesięcioma laty, jak i tym, których obecnie  doświadczają dzieci w rodzinach i szkołach. Rozważymy, czy wiedza o mózgu dziecka może pomóc rodzicom i opiekunom w tworzeniu prawidłowych relacji z nimi. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy istnieją warunki sprzyjające rozwojowi dziecka i - przeciwnie – mogące go hamować. Zastanowimy się wreszcie nad pasjonującym zagadnieniem przyczyn stosowania przemocy, wciąż  tak powszechnej w procesie wychowania.” - Dr Catherine Gueguen  „Wychowanie szczęśliwego dziecka w świetle rewolucyjnych odkryć naukowych”

Przeczytaj również

budowania relacji dorosły-dziecko

25-26.03.2024

W dniach 25-26.03.2024 zakończyłyśmy cykl spotkań dla kolejnych dwóch grup rodziców-mieszkańców Świdnicy.

Czytaj więcej
Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy”

22-23.012024

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczynamy spotkania z kolejnymi grupami rodzicó

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

4-6.12.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 zakończyłyśmy cykl spotkań z rodzicami, mieszkańcami Świdnic

Czytaj więcej