Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Grupa VI 2017 - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27-31.03.2017 - Rozpoczęła się wiosenna edycja "Szkoły dla rodziców i wychowawców".

Trzy 15- osobowe grupy Świdniczan będą spotykać się raz w tygodniu przez kolejne dwa miesiące, aby zgłębiać podstawy budowania relacji dorosły-dziecko zgodnie z najnowszą wiedzą o czynnikach optymalnie wspierających harmonijny rozwój dziecka.   

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, a finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy. Natomiast rodzice z powiatu świdnickiego, którzy również zgłaszają się do nas, mogą skorzystać z zajęć "Szkoły dla rodziców i wychowawców" organizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 14.       

Program "Szkoła dla rodziców i wychowawców" spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

"Nasze relacje z dzieckiem stanowią środowisko, w którym razem się zmieniamy i rozwijamy. W dzisiejszych czasach jest to kluczową kwestią w badaniach naukowych dotyczących rozwoju dziecka. Dzięki skomplikowanym technologiom badań psychofizjlogicznych, wraz z badaniem interakcji dzieci i rodziców osiągnęliśmy ogromny postęp w rozumieniu niezwykłej mocy tej więzi."

Dr Stuart Shanker

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

13 - 15.12.2021

Kolejna edycja spotkań dla rodziców w Urzędzie Miasta w Świdnicy za nami. Dziękujemy Wam za otwartość na nową wiedzę, za chęć przemyślenia własnej postawy wobec dzieci, zarówno przedszkolaków jak i nastolatków, za gotowość do wprowadzania zmian „tu i teraz”.

Czytaj więcej
Strzegom 2021, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27.07.2021

Zakończyłyśmy warsztaty dla grupy rodziców ze Strzegomia.
Dziękujemy za aktywny udział w naszych cotygodniowych spotkaniach, za gotowość do autorefleksji, otwartość na inny sposób myślenia o relacjach z dzieckiem, zarówno z przedszkolakiem jak i z nastolatkiem.

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

15.09.2020

Zakończyłyśmy spotkania z grupą rodziców w Strzegomiu. Jednocześnie od pięciu tygodni spotykamy się z grupą rodziców świdnickich w Urzędzie Miejskim.

Czytaj więcej