Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Grupa VI 2017 - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27-31.03.2017 - Rozpoczęła się wiosenna edycja "Szkoły dla rodziców i wychowawców".

Trzy 15- osobowe grupy Świdniczan będą spotykać się raz w tygodniu przez kolejne dwa miesiące, aby zgłębiać podstawy budowania relacji dorosły-dziecko zgodnie z najnowszą wiedzą o czynnikach optymalnie wspierających harmonijny rozwój dziecka.   

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, a finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy. Natomiast rodzice z powiatu świdnickiego, którzy również zgłaszają się do nas, mogą skorzystać z zajęć "Szkoły dla rodziców i wychowawców" organizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 14.       

Program "Szkoła dla rodziców i wychowawców" spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

"Nasze relacje z dzieckiem stanowią środowisko, w którym razem się zmieniamy i rozwijamy. W dzisiejszych czasach jest to kluczową kwestią w badaniach naukowych dotyczących rozwoju dziecka. Dzięki skomplikowanym technologiom badań psychofizjlogicznych, wraz z badaniem interakcji dzieci i rodziców osiągnęliśmy ogromny postęp w rozumieniu niezwykłej mocy tej więzi."

Dr Stuart Shanker

Przeczytaj również

Warsztaty

05-06.06.2023

Zakończyłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej