Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Budowanie relacji dorosły-dziecko

4-6.12.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 zakończyłyśmy cykl spotkań z rodzicami, mieszkańcami Świdnicy, którzy po uczestnictwie w pierwszej części warsztatów Budowanie relacji dorosły-dziecko, zapragnęli zgłębić wiedzę i poszerzyć świadomość o zagadnienia związane z budowaniem współpracy pomiędzy rodzeństwem zamiast rywalizacji oraz z takim wspieraniem nastolatków w realizacji ich celów rozwojowych, aby jednocześnie mieć z nimi  pozytywne relacje.

Spotykałyśmy się też z grupą rodziców, którą zorganizowało i finansowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przede wszystkim dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Tematyka zajęć dotyczyła podstaw Budowania relacji dorosły - dziecko z uwzględnieniem problemów dotyczących relacji pomiędzy rodzeństwem oraz opartych o aktualną wiedzę o rozwoju człowieka zagadnień związanych z wiekiem dojrzewania.

"Dlaczego władza utrzymała się w wychowaniu dzieci? To pytanie stawiane przez rodziców dawało mi do myślenia i mnie prowokowało. Jest trudne do pojęcia, jak ktoś może usprawiedliwiać używanie władzy w wychowaniu dzieci lub we wszystkich innych kontaktach międzyludzkich wobec tego, co wiadomo o władzy i jej fatalnych skutkach dla innych(…). W konkluzji dochodzę do tego, że rodzice latami kontynuowali używanie władzy, ponieważ we własnym życiu mieli mało do czynienia z ludźmi, którzy posługują się metodami wywierania wpływu bez użycia władzy. Większość ludzi była pod kontrolą władzy-władzy sprawowanej przez rodziców, nauczycieli (…). Z braku wiedzy i doświadczenia w jakiejś innej metodzie zwalczania konfliktów w kontaktach międzyludzkich rodzice w dalszym ciągu używają władzy,” - Dr Thomas Gordon, „Wychowanie bez porażek”

Przeczytaj również

budowania relacji dorosły-dziecko

25-26.03.2024

W dniach 25-26.03.2024 zakończyłyśmy cykl spotkań dla kolejnych dwóch grup rodziców-mieszkańców Świdnicy.

Czytaj więcej
Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy”

22-23.012024

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczynamy spotkania z kolejnymi grupami rodzicó

Czytaj więcej
Świdnica przeciw przemocy

25-27.09.2023

W ramach Centrum dla Rodzin w związku  z realizacją Projektu „Świdnica przeciw przemocy” w zakresie Programu „Sprawiedliwość”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 rozpoczęłyśmy spotkania z kolejnymi grupami rodziców, z któr

Czytaj więcej