Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Rozpoczęcie wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców

W dniach 25-27.03.2019 rozpoczęły się zajęcia w ramach wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców. Uczestnicy warsztatów w trzech 12-15 osobowych grupach (10 spotkań po 3 godziny dla każdej grupy) zgłębiają problemy dotyczące relacji dorosłych zarówno z małymi dziećmi jak i nastolatkami. Zastanawiają się, jakie zachowania rodziców i nauczycieli wspierają rozwój dzieci, a jakie blokują. Poddają refleksji stereotypowe, wciąż jeszcze powszechne przekonania związane z wychowywaniem, m.in. analizują wpływ, jaki na dzieci wywierają stosowane przez dorosłych w domach, przedszkolach oraz szkołach kary i nagrody. Problematyka zajęć koncentruje się wokół takich pojęć, jak „granice”, „konsekwencja”, „wspólny front” a uczestnicy warsztatów poprzez dyskusję i odgrywanie scenek mają okazję przyjrzeć się codziennym sytuacjom w relacji dorosły-dziecko z perspektywy dziecka i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego przedszkolak czy nastolatek ma trudności z nauką czy też przestrzeganiem norm etyczno-moralnych.

 

To bardzo ważne, aby patrzeć na dziecko przez nowe okulary, aby zmienić myślenie w kategoriach dyscypliny skoncentrowanej na zachowaniu na zastanawianie się nad tym, dlaczego obserwujemy określone zachowania i co możemy zrobić, aby pomóc dzieciom”. Dr Stewart Shanker

 

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego.

Zajęcia dla Świdniczan wspiera i finansuje Samorząd świdnicki.

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej