Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Rozpoczęcie wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców

W dniach 25-27.03.2019 rozpoczęły się zajęcia w ramach wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców. Uczestnicy warsztatów w trzech 12-15 osobowych grupach (10 spotkań po 3 godziny dla każdej grupy) zgłębiają problemy dotyczące relacji dorosłych zarówno z małymi dziećmi jak i nastolatkami. Zastanawiają się, jakie zachowania rodziców i nauczycieli wspierają rozwój dzieci, a jakie blokują. Poddają refleksji stereotypowe, wciąż jeszcze powszechne przekonania związane z wychowywaniem, m.in. analizują wpływ, jaki na dzieci wywierają stosowane przez dorosłych w domach, przedszkolach oraz szkołach kary i nagrody. Problematyka zajęć koncentruje się wokół takich pojęć, jak „granice”, „konsekwencja”, „wspólny front” a uczestnicy warsztatów poprzez dyskusję i odgrywanie scenek mają okazję przyjrzeć się codziennym sytuacjom w relacji dorosły-dziecko z perspektywy dziecka i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego przedszkolak czy nastolatek ma trudności z nauką czy też przestrzeganiem norm etyczno-moralnych.

 

To bardzo ważne, aby patrzeć na dziecko przez nowe okulary, aby zmienić myślenie w kategoriach dyscypliny skoncentrowanej na zachowaniu na zastanawianie się nad tym, dlaczego obserwujemy określone zachowania i co możemy zrobić, aby pomóc dzieciom”. Dr Stewart Shanker

 

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego.

Zajęcia dla Świdniczan wspiera i finansuje Samorząd świdnicki.

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

13 - 15.12.2021

Kolejna edycja spotkań dla rodziców w Urzędzie Miasta w Świdnicy za nami. Dziękujemy Wam za otwartość na nową wiedzę, za chęć przemyślenia własnej postawy wobec dzieci, zarówno przedszkolaków jak i nastolatków, za gotowość do wprowadzania zmian „tu i teraz”.

Czytaj więcej
Strzegom 2021, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27.07.2021

Zakończyłyśmy warsztaty dla grupy rodziców ze Strzegomia.
Dziękujemy za aktywny udział w naszych cotygodniowych spotkaniach, za gotowość do autorefleksji, otwartość na inny sposób myślenia o relacjach z dzieckiem, zarówno z przedszkolakiem jak i z nastolatkiem.

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

15.09.2020

Zakończyłyśmy spotkania z grupą rodziców w Strzegomiu. Jednocześnie od pięciu tygodni spotykamy się z grupą rodziców świdnickich w Urzędzie Miejskim.

Czytaj więcej