Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

4-15.12.2017. Zakończyła się jesienna edycja Szkoły dla rodziców i wychowawców.  Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: Budowanie relacji dorosły-dziecko oraz Jak rozmawiać z nastolatkami. Na ostatnich zajęciach gościliśmy Panią Beatę Moskal-Słaniewską, Prezydent Miasta oraz Absolwentkę i Dobrego Ducha naszych warsztatów - Agnieszkę Fiłonowicz. Obie Panie dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami rodzicielskimi oraz wręczyły absolwentom dyplomy. Dziękujemy uczestnikom warsztatów za otwartość  i odwagę, aby przyjrzeć się sobie w relacji z dzieckiem, za gotowość przełamywania utartych schematów myślenia i postępowania wobec dziecka oraz chęć uczenia się nowych reakcji i zachowań w oparciu o  najnowszą, popartą badaniami naukowymi, wiedzę o jego rozwoju.

Foto-relacja: Aleksander Jończyk – również Absolwent Szkoły dla rodziców i wychowawców. - OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Do problemów wychowania podchodzimy nierzadko tak jak rolnik, który nie podlewa i nie pielęgnuje roślin i jest zdziwiony, kiedy one nie owocują. Potem dziwimy się, dlaczego mamy niespodziewane problemy (…). Nie rozumiemy, dlaczego dzieci „źle” się zachowują, dlaczego nie są szczęśliwe albo nie potrafią samodzielnie radzić sobie z życiem. Cóż, nie dziwmy się. Sprawdźmy raczej, gdzie naturalny proces działania czy wychowywania został  zaburzony.

Agnieszka Stein  

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej