Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

4-15.12.2017. Zakończyła się jesienna edycja Szkoły dla rodziców i wychowawców.  Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: Budowanie relacji dorosły-dziecko oraz Jak rozmawiać z nastolatkami. Na ostatnich zajęciach gościliśmy Panią Beatę Moskal-Słaniewską, Prezydent Miasta oraz Absolwentkę i Dobrego Ducha naszych warsztatów - Agnieszkę Fiłonowicz. Obie Panie dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami rodzicielskimi oraz wręczyły absolwentom dyplomy. Dziękujemy uczestnikom warsztatów za otwartość  i odwagę, aby przyjrzeć się sobie w relacji z dzieckiem, za gotowość przełamywania utartych schematów myślenia i postępowania wobec dziecka oraz chęć uczenia się nowych reakcji i zachowań w oparciu o  najnowszą, popartą badaniami naukowymi, wiedzę o jego rozwoju.

Foto-relacja: Aleksander Jończyk – również Absolwent Szkoły dla rodziców i wychowawców. - OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Do problemów wychowania podchodzimy nierzadko tak jak rolnik, który nie podlewa i nie pielęgnuje roślin i jest zdziwiony, kiedy one nie owocują. Potem dziwimy się, dlaczego mamy niespodziewane problemy (…). Nie rozumiemy, dlaczego dzieci „źle” się zachowują, dlaczego nie są szczęśliwe albo nie potrafią samodzielnie radzić sobie z życiem. Cóż, nie dziwmy się. Sprawdźmy raczej, gdzie naturalny proces działania czy wychowywania został  zaburzony.

Agnieszka Stein  

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

13 - 15.12.2021

Kolejna edycja spotkań dla rodziców w Urzędzie Miasta w Świdnicy za nami. Dziękujemy Wam za otwartość na nową wiedzę, za chęć przemyślenia własnej postawy wobec dzieci, zarówno przedszkolaków jak i nastolatków, za gotowość do wprowadzania zmian „tu i teraz”.

Czytaj więcej
Strzegom 2021, Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27.07.2021

Zakończyłyśmy warsztaty dla grupy rodziców ze Strzegomia.
Dziękujemy za aktywny udział w naszych cotygodniowych spotkaniach, za gotowość do autorefleksji, otwartość na inny sposób myślenia o relacjach z dzieckiem, zarówno z przedszkolakiem jak i z nastolatkiem.

Czytaj więcej
Budowanie relacji dorosły-dziecko

15.09.2020

Zakończyłyśmy spotkania z grupą rodziców w Strzegomiu. Jednocześnie od pięciu tygodni spotykamy się z grupą rodziców świdnickich w Urzędzie Miejskim.

Czytaj więcej