Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

1-5.10.2018

Rozpoczęła się jesienna edycja zajęć warsztatowych dla mieszkańców Świdnicy w ramach programu Szkoły dla rodziców i wychowawców. Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach 10-15 osobowych: część I Budowanie relacji dorosły-dziecko, część II Rodzeństwo bez rywalizacji, część III Jak rozmawiać z nastolatkami, finansowane są przez budżet Miasta Świdnica

Program Szkoła dla rodziców i wychowawców spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego.

W ramach Świdnickiego Tygodnia Bliskości organizowanego przez Stowarzyszenie Mamy co kochamy spotkałyśmy się z grupą rodziców, którzy chcieli zapoznać się z ideą programu Szkoły dla rodziców i wychowawców oraz poczuć atmosferę naszych warsztatów. Uczestnicy spotkania zadeklarowali udział w kolejnej, zimowej edycji.

Sposób, w jaki postrzegamy swoje role jako rodziców, ma silny związek z tym, co myślimy o dzieciństwie i tym, co dzieci mogą i nie mogą zrobić bez naszego wsparcia. Nasze role są również kształtowane przez kulturowe wartości i przekonania. Można by pomyśleć, że to, jak postrzegamy różne kwestie w naszych kulturach, jest oczywistym przejawem zdrowego rozsądku. Jednak w rodzicielstwie, podobnie jak w innych dziedzinach naszego życia, często tak nie jest.

Ken Robinson

Przeczytaj również

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - Grupa II 2020

07-13.01.2020.

Rozpoczęłyśmy zajęcia z kolejnymi grupami rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej
16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy wytrwali i spotykali się z nami przez 10 tygodni za otwartość umysłu, odwagę przyznania, że jeszcze wszystkiego nie wiemy i nie umiemy, za chęć weryfikowania swoich głębokich przekonań związanych z wychowywaniem dzieci i konfrontowania ich z najnowszą wi

Czytaj więcej
 Harmonogram zajęć na 2020 r.

Harmonogram zajęć na 2020 r.

Zapraszamy mieszkańców Świdnicy – rodziców, wychowawców i nauczycieli na warsztaty wg poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej