Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

13 - 17.03.2017 r.

41 Świdniczan zakończyło kolejną, zimową edycję Szkoły dla rodziców i wychowawców - programu Ośrodka Rozwoju Edukacji doskonalącego kompetencje wychowawcze rodziców i nauczycieli.. Zajęcia odbywały się w 3 grupach - 2 grupy części I Budowanie relacji dorosły-dziecko oraz 1 grupa części II Rodzeństwo bez rywalizacji. W tym roku odbędą się jeszcze zajęcia w edycji wiosennej i jesiennej, finansowane dla mieszkańców Świdnicy z budżetu Gminy Miasta Świdnica. Zgłaszają się do nas m.in. rodzice i nauczyciele zainspirowani do pracy nad sobą przez naszych absolwentów, otwarci na przełamywanie stereotypowych przekonań i utartych poglądów związanych z wychowywaniem dzieci, gotowi przyswajać sobie takie nowe wzorce reakcji i zachowań w relacji z dzieckiem, które faktycznie wspierają dzieci w nauce odpowiedzialności, samodzielności, konstruktywnego rozwiązywania problemów i konfliktów, przyswajania sobie zasad etyczno-moralnych i kierowania się wewnętrzną motywacją do nauki.

"Trzeba się przyjrzeć pewnym utartym schematom w nowy sposób, zrewidować swoje poglądy i stare wzorce społeczne, przyjrzeć się krytycznie tak zwanej tradycji. Zmiana sposobu myślenia pociąga za sobą automatycznie zmianę zachowania. Nowe wyzwania podejmje się wtedy łatwiej i z większym zaangażowaniem."

Iwona Majewska-Opiełka

Przeczytaj również

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - Grupa II 2020

07-13.01.2020.

Rozpoczęłyśmy zajęcia z kolejnymi grupami rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej
16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy wytrwali i spotykali się z nami przez 10 tygodni za otwartość umysłu, odwagę przyznania, że jeszcze wszystkiego nie wiemy i nie umiemy, za chęć weryfikowania swoich głębokich przekonań związanych z wychowywaniem dzieci i konfrontowania ich z najnowszą wi

Czytaj więcej
 Harmonogram zajęć na 2020 r.

Harmonogram zajęć na 2020 r.

Zapraszamy mieszkańców Świdnicy – rodziców, wychowawców i nauczycieli na warsztaty wg poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej