Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Grupa VI 2017 - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27-31.03.2017 - Rozpoczęła się wiosenna edycja "Szkoły dla rodziców i wychowawców".

Trzy 15- osobowe grupy Świdniczan będą spotykać się raz w tygodniu przez kolejne dwa miesiące, aby zgłębiać podstawy budowania relacji dorosły-dziecko zgodnie z najnowszą wiedzą o czynnikach optymalnie wspierających harmonijny rozwój dziecka.   

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, a finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy. Natomiast rodzice z powiatu świdnickiego, którzy również zgłaszają się do nas, mogą skorzystać z zajęć "Szkoły dla rodziców i wychowawców" organizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 14.       

Program "Szkoła dla rodziców i wychowawców" spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

"Nasze relacje z dzieckiem stanowią środowisko, w którym razem się zmieniamy i rozwijamy. W dzisiejszych czasach jest to kluczową kwestią w badaniach naukowych dotyczących rozwoju dziecka. Dzięki skomplikowanym technologiom badań psychofizjlogicznych, wraz z badaniem interakcji dzieci i rodziców osiągnęliśmy ogromny postęp w rozumieniu niezwykłej mocy tej więzi."

Dr Stuart Shanker

Przeczytaj również

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - Grupa II 2020

07-13.01.2020.

Rozpoczęłyśmy zajęcia z kolejnymi grupami rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej
16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy wytrwali i spotykali się z nami przez 10 tygodni za otwartość umysłu, odwagę przyznania, że jeszcze wszystkiego nie wiemy i nie umiemy, za chęć weryfikowania swoich głębokich przekonań związanych z wychowywaniem dzieci i konfrontowania ich z najnowszą wi

Czytaj więcej
 Harmonogram zajęć na 2020 r.

Harmonogram zajęć na 2020 r.

Zapraszamy mieszkańców Świdnicy – rodziców, wychowawców i nauczycieli na warsztaty wg poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej