Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Grupa VI 2017 - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

27-31.03.2017 - Rozpoczęła się wiosenna edycja "Szkoły dla rodziców i wychowawców".

Trzy 15- osobowe grupy Świdniczan będą spotykać się raz w tygodniu przez kolejne dwa miesiące, aby zgłębiać podstawy budowania relacji dorosły-dziecko zgodnie z najnowszą wiedzą o czynnikach optymalnie wspierających harmonijny rozwój dziecka.   

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, a finansowane są z budżetu Gminy Miasta Świdnica wyłącznie dla mieszkańców Świdnicy. Natomiast rodzice z powiatu świdnickiego, którzy również zgłaszają się do nas, mogą skorzystać z zajęć "Szkoły dla rodziców i wychowawców" organizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 14.       

Program "Szkoła dla rodziców i wychowawców" spełnia standardy jakości poziomu II Dobra praktyka, zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi w ramach Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. W roku 2004 został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

"Nasze relacje z dzieckiem stanowią środowisko, w którym razem się zmieniamy i rozwijamy. W dzisiejszych czasach jest to kluczową kwestią w badaniach naukowych dotyczących rozwoju dziecka. Dzięki skomplikowanym technologiom badań psychofizjlogicznych, wraz z badaniem interakcji dzieci i rodziców osiągnęliśmy ogromny postęp w rozumieniu niezwykłej mocy tej więzi."

Dr Stuart Shanker

Przeczytaj również

Grupa VI 2019

7-9.10.2019

Rozpoczęła się kolejna, jesienna edycja naszych warsztatów dla mieszkańców Świdnicy – jedna grupa części I Budowanie relacji dorosły-dziecko, dwie grupy części II Rodzeństwo bez rywalizacji.

Czytaj więcej
Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Rozpoczęcie wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców

W dniach 25-27.03.2019 rozpoczęły się zajęcia w ramach wiosennej edycji Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców. Uczestnicy warsztatów w trzech 12-15 osobowych grupach (10 spotkań

Czytaj więcej
Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

18-20.03.2019

Zakończyła się zimowa edycja warsztatów Świdnickiej Szkoły dla rodziców i wychowawców, które dla Świdniczan finansowane są i wspierane przez Samorząd świdnicki. Uczestnicy zaję

Czytaj więcej