Nr telefonu
+48 785 412 999

Aktualności

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

Zakończenie jesiennej edycji "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

4-15.12.2017. Zakończyła się jesienna edycja Szkoły dla rodziców i wychowawców.  Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: Budowanie relacji dorosły-dziecko oraz Jak rozmawiać z nastolatkami. Na ostatnich zajęciach gościliśmy Panią Beatę Moskal-Słaniewską, Prezydent Miasta oraz Absolwentkę i Dobrego Ducha naszych warsztatów - Agnieszkę Fiłonowicz. Obie Panie dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami rodzicielskimi oraz wręczyły absolwentom dyplomy. Dziękujemy uczestnikom warsztatów za otwartość  i odwagę, aby przyjrzeć się sobie w relacji z dzieckiem, za gotowość przełamywania utartych schematów myślenia i postępowania wobec dziecka oraz chęć uczenia się nowych reakcji i zachowań w oparciu o  najnowszą, popartą badaniami naukowymi, wiedzę o jego rozwoju.

Foto-relacja: Aleksander Jończyk – również Absolwent Szkoły dla rodziców i wychowawców. - OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Do problemów wychowania podchodzimy nierzadko tak jak rolnik, który nie podlewa i nie pielęgnuje roślin i jest zdziwiony, kiedy one nie owocują. Potem dziwimy się, dlaczego mamy niespodziewane problemy (…). Nie rozumiemy, dlaczego dzieci „źle” się zachowują, dlaczego nie są szczęśliwe albo nie potrafią samodzielnie radzić sobie z życiem. Cóż, nie dziwmy się. Sprawdźmy raczej, gdzie naturalny proces działania czy wychowywania został  zaburzony.

Agnieszka Stein  

Przeczytaj również

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - Grupa II 2020

07-13.01.2020.

Rozpoczęłyśmy zajęcia z kolejnymi grupami rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej
16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

16-18.12.2019 - Zakończenie jesiennej edycji naszych warsztatów

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy wytrwali i spotykali się z nami przez 10 tygodni za otwartość umysłu, odwagę przyznania, że jeszcze wszystkiego nie wiemy i nie umiemy, za chęć weryfikowania swoich głębokich przekonań związanych z wychowywaniem dzieci i konfrontowania ich z najnowszą wi

Czytaj więcej
 Harmonogram zajęć na 2020 r.

Harmonogram zajęć na 2020 r.

Zapraszamy mieszkańców Świdnicy – rodziców, wychowawców i nauczycieli na warsztaty wg poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej