Nr telefonu
+48 785 412 999

Artykuły

O motywacji

O motywacji

„Motywowanie dzieci do nauki i pracy uważane jest powszechnie za ważny element wychowania i nauczania. Jednym ze zjawisk związanych z przejściem w wiek szkolny jest coś, co nazywam obsesją zewnętrznego motywowania. Na pierwszy rzut oka widać ogromny nacisk,  jaki jest kładziony na zachęcanie dzieci do zachowań pożądanych i zniechęcanie do zachowań niepożądanych. Bezmiar metod używanych do tego celu może oszołomić niejednego dorosłego. Bo są to oceny, znaczki za wyniki w nauce, znaczki za właściwe zachowanie, często każdy nauczyciel ma swój własny system tzw. wzmacniaczy zaangażowania. Ze smutkiem stwierdzam, że owe punkty, oceny i inne motywatory stają się w wielu sytuacjach jedyną i bezrefleksyjną metodą wychowawczą. A w dodatku spotykam się z sytuacjami, kiedy również rodzice zachęcani są do podobnych praktyk, co nikomu nie wychodzi na dobre.” - Psycholog dziecięcy Agnieszka Stein, Dziecko z bliska idzie w świat

Przeczytaj również

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Grupa || 2023

22-28.03.2023

Przybywa rodziców, którzy wspólnie z nami chcieli przepracować problemy związane z budowaniem relacji dorosły-dziecko. Zakończyłyśmy spotkania  z dwiema kolejnymi grupami Świdniczan w edycji zimowej.

Czytaj więcej
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Świdnicka Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniach 23 i 24.stycznia 2023 r. rozpoczęłyśmy kolejny cykl spotkań z rodzicami-mieszkańcami Świdnicy. 

Czytaj więcej
Grupa IV 2022 Warsztaty dla Rodziców i Wychowawców

05-06.12.2022

Zakończyłyśmy spotkania z dwiema grupami rodziców ze Świdnicy. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko. Dziękujemy też za gotowość przyjmowania najnowszej wiedzy o rozwoju człowieka.

Czytaj więcej